FAQ

Výstavba bytového domu Orion začala v novembri 2021.

Kolaudáciu bytov a následné nasťahovanie nových majiteľov predpokladáme v druhej polovici roka 2023.

V prvom kroku je možné podpísať rezervačnú zmluvu na konkrétny byt s tým, že v deň podpisu vloží záujemca o byt bezhotovostne na číslo účtu spoločnosti sumu, ktorá je stanovená nasledovne:

1-izbový byt 1500,- Eur,
2-izbový byt 2500,- Eur,
3-izbový byt 3500,- Eur.

Rezervačná zmluva je platná po dobu 30 kalendárnych dní.

V druhom kroku nasleduje podpis Zmluvy o budúcej kúpnej zmluve, kedy klient doplatí do 30 percent z ceny bytu pri 1 a 2 izbových bytoch a 20 percent pri 3 izbových bytoch.

Po dokončení hrubej stavby klient doplatí ďalších 40% z ceny bytu pri 1 a 2 izbových bytoch. Dokončenie hrubej stavby znamená dosiahnutie stavebného míľnika spočívajúceho v ukončení murárskych prác na bytových priečkach a zároveň uzavretie stavebných otvorov okennými zostavami.

Pri odovzdaní bytu sa podpisuje kúpna zmluva a klient dopláca zvyšných 30 percent ceny pri 1 a 2 izbových bytoch resp. 80 percent ceny pri 3 izbových bytoch.

Parkovanie bude vyriešené v exteriéri, kde sa bude nachádzať dostatok parkovacích miest určených pre obyvateľov bytového domu Orion.

K bytu je možné dokúpiť si štandard, v ktorom sa nachádza táto vybavenosť:
Protipožiarne  dvere, kuchynská linka so zabudovanými spotrebičmi, sadrové omietky v bielej farbe, podlahy – laminátová podlaha v izbách, veľkoformátová dlažba a obklad 120x60cm v kúpeľni, wc s geberitom a soft-close záchodovou misou, sprchový kút s nízkoprofilovou vaničkou z kameniva alebo vaňa, batérie, vývod na práčku, smart-home klimatizácia s invertorom, biele interiérové dvere, radiátory, vypináče, zásuvky.

Presný zoznam vybavenia bytu bude tvoriť prílohu ku zmluvám bytov.

Áno v prípade záujmu o obhliadku kontaktuje nášho predajcu prostredníctvom nášho
kontaktného formulára, alebo priamo na telefónnom čísle: +421 911 671 133.

Každý byt v bytovom dome bude vykurovaný centrálne (CZT – centálne zásobovanie teplom).
Ďaľším prvkom vybavenia bytov bude “smart home systém”, čiže klimatizácia so zabudovaným invertorom. To znamená, že v lete sa dá miestnosť chladiť a naopak v chladnejšom období sa dá týmto systémom miestnosť ohriať.

Orion Partners s.r.o.

Staviteľom bytového domu Orion je spoločnosť Orion Partners s.r.o., ktorej predstavitelia majú dlhoročné skúsenosti so stavbou bytových a apartmánových domov.